Kłyk

Bramy hormann, ogrodzenia, bramy przesuwne

Jaką wybrać bramę do ogrodzenia?

WYBÓR BRAMY OGRODZENIOWEJ

Decyzja o tym, jaką bramę ogrodzeniową wybrać do swojej posesji, zależy od możliwości jej zamontowania oraz gustu i upodobań klienta.

Jeżeli wybierzemy bramę dwuskrzydłową musimy pamiętać, że brama powinna otwierać się do wewnątrz posesji. Aby otworzyć bramę dwuskrzydłową musimy zapewnić miejsce na swobodny ruch skrzydeł. Przestrzeń potrzebna do swobodnego otwarcia bramy przy symetrycznym podziale skrzydeł wynosi: 1/2 szerokości światła otworu montażowego.

W przypadku, gdy zdecydujemy się na bramę przesuwną musimy wcześniej sprawdzić, czy jest miejsce na swobodne jej otwarcie.
Potrzeba na nie więcej miejsca wzdłuż ogrodzenia, bo ich skrzydło jest przedłużone o tzw. przeciwwagę. Do pełnego otwarcia bramy potrzebna jest odległość, którą można obliczyć korzystając ze wzoru: szerokość światła wjazdu + 1/3 (szerokości światła wjazdu). Ich zaletą jest jednak to, że skrzydło zawieszone wysięgnikowo nie dotyka podłoża, co sprawia, że bramy te, zwłaszcza zimą, są mniej kłopotliwe w eksploatacji niż bramy przesuwane po szynie, czy tez skrzydłowe.

 

Jeśli okaże się, iż nie ma możliwości zamontowania bramy przesuwnej, a nie mamy wystarczająco miejsca lub po prostu nie chcą Państwo bramy dwuskrzydłowej istnieje możliwość zamontowania bramy kompaktowej (teleskopowej). Zajmuje ona zdecydowanie mniej miejsca po otwarciu aniżeli klasyczna brama przesuwna. Aby sprawdzić czy można ją u Państwa zamontować prosimy o kontakt z biurem.

DOŚWIADCZENIE

Firma istnieje od 1932 roku,Nasze wieloletnie doświadczenie to gwarancja najwyższej jakość

JAKOŚĆ

Korzystamy z nowoczesnych rozwiązań i profesjonalnych narzędzi,przekłada się to na najwyższą jakość wykonania

CENA

W tej chwili jesteśmy najbardziej znaczącym i najstarszym autoryzowanym partnerem firmy Hörmann na polskim rynku

  • PARTNERZY